Halk Gazetesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Mardin’deki kaza ile Alakalı Cengiz Holding’ten açıklama

Mardin’deki kaza ile Alakalı Cengiz Holding’ten açıklama

admin admin -
23 0

Mardin’in Derik ilçesinde gerçekleşen ve 20 kişinin öldüğü kazayla ilgili konuşan HDP Sözcüsü Ebru Günay, ihmaller zincirinden bahsetti. Günay, kaza yapan tırların Cengiz Holding’e ait olduğunu iddia ederken, tırların sıklıkla geçtiği tek şeride düşürülmüş yolda uzun zamandır tedbir alınmadığını söyledi.

İddialar üzerine Cengiz Holding’ten açıklama geldi.

“Ülkemizi yasa boğan bu acı haberin ardından bir siyasi partinin üyesi tarafından yapılan açıklamada, kazaya neden olan araçların, Cengiz Holding’e ait olduğu iddia edilmiştir. Söz konusu araçların Cengiz Holding ile herhangi bir ilişkisi yoktur.

 

Kazaya karışan araçlar, Mardin’deki gübre fabrikamızdan satın alınan ürünlerin nakliyesi için müşterimiz tarafından organize edilen tırlardır. Nakliyecinin temini ve tüm nakliye işlemleri, alıcının sorumluluğunda yapılmıştır.

 

Dolayısıyla bu araçlar bize ait olmadığı gibi, araçların bakım sorumluluğu da bu sürece dahil olan taraflara aittir. Bugün önce Gaziantep, ardından da Mardin’de meydana gelen trafik kazalarıyla ilgili bir kez daha üzüntümüzü paylaşmak isteriz. Kazalarda hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerine baş sağlığı, yaralananlara da acil şifalar dileriz.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir