Halk Gazetesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Yazar Eylem Çağlı İle Söyleşiler…

Yazar Eylem Çağlı İle Söyleşiler…

admin admin -
47 0

Yazar Eylem Çağlı İle Söyleşiler…

 

Soru 1 : Eylem Hanım öncelikle kendinizden biraz bahseder misiniz?

 

Şuan ki halime şükür ediyorum,acı çekmiş yalnızlığa terk edilmiş, varda aile yok gibi büyüyen  bir kız çocuğu inancıyla beraber güçlü bir bayan oldum,haliyle mutlu bir aile kurdum. Mutlu aile kurduğumu sandım yanıldım, ama mutlu çocuklarım var bu benim ailem çocuklarım, eşimi demiyorum… 3.kitapta devamını okuduğunuzda anlarsınız…

 

Soru 2 : Peki teşekkür ediyorum, yazmış olduğunuz  kitaplarınızın içeriğinden bahsedebilir misiniz?

 

Çocukluğu Türkiye de geçen 11 yaşından itibaren Almanya da yaşamak zorunda kalan birisi, baba anne Almanya’ya yerleşmesi gerektiği için. En kötü aile özlemi bitecek derken, hayatının en kötü zamanı başlamış, baba tarafından bedensel ruhen zarar gören, anne sahip çıkmamış cahil, aile içinde kalmalı, insanlar ne der.

 

Soru 3 : Peki teşekkürler. Kitabınızla ilgili olumlu dönüşler var, Bu başarınızın sırrı nedir, yaşadığınız bu duyguyu tarif eder misiniz?

 

Kitabım her insana bir şeyler kattığına eminim çok mesaj yorumları okudum,çok ağladıkları ve sinirleri çok gergin olduklarını bazıları yarıda bıraktığını ve biz okurken perişanız yaşayanı düşünmek istemiyorum diyenlerde oldu.

 

Soru 4 :  Peki yazma sürecinden biraz bahseder misiniz, yazarken neler hissediyorsunuz, size ilham veren şeyler nelerdir?

 

Yazma sürecim çok ağır geçti, çok ağladığım ve kalbimin korkudan yerinden çıkacağını sandığım dakikalar günler çok oldu bazen yine rüyama giriyordu, psikolojik tedavide alıyorum kaç yıldır  yazınca yine yaşıyormuş gibi olmak canımı çokta acıttı ama bir amacım vardı, çocuklarımın gerçeği ve birilerinin ışığı olmak istiyorum, Allahtan hariç kimse bizi korkutmamalı.

 

Soru 5 : Anlıyorum, peki yeni bir kitap projeniz var mı?

 

Evet, yeni kitap projelerim var. Yakında yeni kitaplarım çıkacak.

 

Soru 6 : Açıklamalarınız için teşekkür ederim. Son olarak sizi okuyan, takip eden okurlarımıza söylemek istediğiniz bir şey var mı?

 

Takip eden okurlarıma teşekkür ederim,onlardan tek ricam kızlarımızı okutalım bu neye mal olursa olsun güçlü ve bilinçli, kendi ekmeğini kendileri kazansınlar, hiç kimseye muhtaç olmadan da yaşayabilsinler ve bedenlerine kimsenin dokunmasına izin vermesinler, nedenleri iyice öğretilsin.

İlgili Yazılar