Halk Gazetesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Gölbaşı Mogan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde İşbirliği Protokolü İmzalandı

Gölbaşı Mogan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde İşbirliği Protokolü İmzalandı

haberci haberci -
45 0

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Milli Eğitim Bakanı Törene Katıldı

Gölbaşı Mogan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nde gerçekleştirilen törene, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ve Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin katıldı. İşbirliği protokolü, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz ile Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Samet Güneş tarafından imzalandı.

İşbirliği ile Mesleki Eğitim Alanında Yenilikçi Adımlar Atılacak

Törende konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye’nin gelişmiş ve güçlü bir ülke olması için donanımlı, eğitimli, çalışkan gençlere ihtiyaç olduğunu vurguladı. Mesleki ve teknik eğitimi daha yüksek standartlara taşımak gerektiğini belirten Işıkhan, işbaşı eğitim programına katılan gençlere destek verdiklerini ve istihdamı artırmak için çalıştıklarını aktardı.

Milli Eğitim Bakanı: Meslek ve Teknik Eğitim Politika Belgesi Yayınlanacak

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ise hazırlanan meslek ve teknik eğitim politika belgesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla bu hafta yayınlanacağını duyurdu. Belgede, sektörel taleplere cevap verecek düzenlemelerin yer aldığını belirten Tekin, herkesin bir mesleği olması hedefiyle atılacak adımlardan bahsetti.

Öğrenci Dinletisi ve Hatıra Fotoğrafı

İmza töreninin ardından Bakanlar, Mamak Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Azra Kaderoğlu’nun keman dinletisini dinleyerek, hatıra fotoğrafı çektirdi. İşbirliği protokolüyle atılan adımların meslek eğitiminde önemli bir kilometre taşı olduğu vurgulandı.

İlgili Yazılar