Halk Gazetesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Bartın’ın Tek Mavi Bayraklı Plajı İnkumu, Tatilcilerle Dolup Taştı

Bartın’ın Tek Mavi Bayraklı Plajı İnkumu, Tatilcilerle Dolup Taştı

haberci haberci -
43 0

İnkumu Tatil Beldesi Tatile Gelenleri Kucakladı

Bartın’ın tek mavi bayraklı plajı olan İnkumu tatil beldesi, Kurban Bayramı sonrasında tatilcilerle dolup taştı. Hava sıcaklığının 30 dereceyi bulduğu beldede, 10 bin aracın giriş yapmasıyla yoğunluk zirve yaptı.

Yoğunluk Nedeniyle Trafikte Tedbir Alındı

Tatil beldesine giden araçların artmasıyla birlikte, trafik ekipleri güvenlik amacıyla bölgeye araç geçişine izin vermedi. Güzelcehisar ve İnkumu sahiline giden yol, Bartın limanı yol ayrımından itibaren tıkanarak ulaşıma kapatıldı.

Oteller ve Park Alanları Tıklım Tıklım Dolu

Bartın Belediye Başkanı Muhammet Rıza Yalçınkaya, İnkumu’da pansiyonlar ve otellerin tamamen dolu olduğunu belirtirken, 10 bin aracın beldede park alanlarını ve otoparkları doldurduğunu ifade etti.

Tatilciler Denizin Keyfini Çıkarırken Güvenlik Önlemleri Artırıldı

Tatilcilerin denize girerek serinlediği İnkumu sahillerinde, zabıta ve cankurtaran ekipleri sık sık akıntı konusunda uyarılarda bulunuyor. Özel halk otobüsleri ise sahile gitmek isteyen tatilcileri taşımak için hazır bekletiliyor.

Belediye Başkanı Yalçınkaya, aşırı yoğunluk sebebiyle trafik ekiplerinin yolu kapatma kararı alındığını belirterek, misafirlerin güvenliğini sağlamak adına 24 saat esasına göre hizmet verdiklerini vurguladı.

İlgili Yazılar