Halk Gazetesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Antalya Serik’te İşitme Engelli Genç Kızın Kaybolma Hikayesi

Antalya Serik’te İşitme Engelli Genç Kızın Kaybolma Hikayesi

haberci haberci -
59 0

İşitme Engelli Nihal Babayiğit ve Mehmet Basık’ın Tanışması

Antalya Serik’te yaşayan işitme engelli Nihal Babayiğit, 2022’de Batman’da yaşayan işitme engelli Mehmet Basık ile sosyal medyadan tanıştı. Ancak bir süre sonra Nihal Babayiğit kayboldu.

Anne ve Baba Şok Oldu

Nihal Babayiğit’i arayan babası Vedat Babayiğit ile ayrı yaşadığı eşi Derya Yılmaz, kızlarının Mehmet Basık ile Batman’da yaşamaya başladığını öğrendi. Durum karşısında şaşkına döndüler.

Anlaşmazlık ve Kayıp

2023’te 1 çocuk dünyaya getiren Nihal Babayiğit ile Mehmet Basık arasında anlaşmazlık çıktı. Babayiğit, doğumdan 15 gün sonra bebeğini Batman’da bırakıp, Serik’teki ailesinin yanına döndü.

Kanlı Fotoğraflar Ortaya Çıktı

Mehmet Basık, geçen yıl 9 Ekim’de Serik’e gelip Nihal Babayiğit ile buluştu. Ancak o tarihten itibaren Babayiğit’ten haber alınamadı. Ailesi, arama çalışmaları sürerken kanlı fotoğrafların ortaya çıkmasıyla endişelenmeye başladı.

Olayın Sonucu

Soruşturma sonucunda Mehmet Basık, Batman’da gözaltına alındı ve tutuklandı. Nihal Babayiğit’e ait kemiklerin bulunduğu yerde araştırmalar devam ediyor. Aile, acı haberle yıkıldı ve olay yerinde büyük bir üzüntü yaşandı.

İlgili Yazılar