Halk Gazetesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. AKP’li Bahadır Yenişehirlioğlu, Sahipsiz Hayvanlar İçin Çalışmalarını Tamamladı

AKP’li Bahadır Yenişehirlioğlu, Sahipsiz Hayvanlar İçin Çalışmalarını Tamamladı

haberci haberci -
52 0

Yenişehirlioğlu’nun Raporu TBMM’ye Sunuldu

AKP’li Bahadır Yenişehirlioğlu, sahipsiz hayvanlara yönelik düzenleme kapsamında yürüttüğü çalışmaları tamamlayarak hazırladığı raporu AKP Grup Başkanı Abdullah Güler ile TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Vahit Kirişci’ye sundu.

Toplumun Farklı Kesimlerinden Görüşler Alındı

Yenişehirlioğlu, “Saldırgan-başıboş köpek sorununun çözümüne yönelik bir süredir yürüttüğüm çalışmayı tamamlamış bulunuyorum. Bu süreçte bakanlar, siyasetçiler, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları, hayvanseverler gibi birçok farklı kesimden yüzlerce vatandaşımızın önerilerini dinleyip raporladım.” şeklinde konuştu.

Net Çözüm Hedefleniyor

Yenişehirlioğlu, hazırladığı raporun toplumun her kesimini ilgilendiren bu sorunun çözümünde ciddi katkılar sağlayacağını belirterek, “Evvela insan ardından hayvan ve çevre sağlığını tesis etmek için ortaya konulan bu iradenin net bir çözüme ulaşması en büyük temennimizdir.” ifadelerini kullandı.

Rapor, Kamuoyuyla Paylaşılacak

AKP Grup Başkanı Güler, Yenişehirlioğlu’nun çalışmalarını derleyerek bir metin oluşturacaklarını ve bu metni kamuoyuyla paylaşacaklarını belirtti. Komisyon Başkanı Kirişci ise AK Parti’nin bu konuda ilk mevzuatı gündeme getiren parti olduğunu vurgulayarak, raporun değerli olduğunu ifade etti.

İlgili Yazılar