Halk Gazetesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. AFAD Başkanı Memiş: “Samsun ve Ordu’da Yağışlarla İlgili Alarm Verildi”

AFAD Başkanı Memiş: “Samsun ve Ordu’da Yağışlarla İlgili Alarm Verildi”

haberci haberci -
38 0

Memiş, Turuncu Alarmın Etkin Tedbirlerle Atlatıldığını Belirtti

AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, Ordu AFAD Müdürlüğü’nde düzenlenen değerlendirme toplantısının ardından yaptığı açıklamada, Samsun ve Ordu’da yaşanan yağışlarla ilgili önemli bilgiler paylaştı. Memiş, geçtiğimiz günlerde Samsun ve Ordu’da sarı ve turuncu alarm verildiğini belirtti. Turuncu alarmın, Samsun’da alınan etkin tedbirler sayesinde can kaybı yaşanmadan atlatıldığını vurgulayan Memiş, Ordu’da ise sarı ikaz verildiğini ve Valilik ile Büyükşehir Belediyesi’nin güçlü tedbirler aldığını söyledi.

Önlemler Kararlılıkla Alınıyor

Başkan Memiş, Vali Muammer Erol başkanlığında 500’ün üzerinde personelin, 300 araç ve ekipman parkıyla riskli bölgelerde teyakkuz halinde beklediğini aktardı. Ordu genelinde ve ilçelerde büyük sorunlar yaşanmadığını belirten Memiş, ancak önlemlerin hafifletilmeyeceğini ve risk ortadan kalkana kadar tedbirlerin devam edeceğini söyledi.

Vatandaşlardan İkazlara Riayet Çağrısı

Memiş, vatandaşlardan dere yataklarından uzak durmalarını ve verilen ikazlara riayet etmelerini istedi. Su debisinin bile bir vatandaşın ayağını yerden kesebileceğini hatırlatan Memiş, can kayıplarının önlenmesi için vatandaşların uyarılara kulak vermeleri gerektiğini vurguladı.

İklim Değişikliği ve Tedbirler

Memiş, iklim değişikliği konusunda bilim insanlarının uyarılarını dikkate alarak, ani yağışların artabileceğini ve buna karşı tedbirli olunması gerektiğini belirtti. AFAD Başkanı, her an hazır olduklarını ve vatandaşların emrinde olduklarını söyleyerek, can kayıplarının önüne geçmek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Teşekkür ve Sonuç

Memiş, toplantıya katılan tüm yetkililere ve emek verenlere teşekkür ederken, vatandaşlardan gelen ikazlara duyarlı olmalarını istedi. Son olarak, afetlerle mücadelede her zaman hazır olduklarını ve vatandaşların güvenliği için ellerinden geleni yapacaklarını vurguladı.

İlgili Yazılar