Halk Gazetesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Yüz Tanıma Sistemi Nedir?

Yüz Tanıma Sistemi Nedir?

admin admin -
11 0

Yüz Tanıma Sistemi Nedir?

 

 

 

Yüz tanıma sistemi, bireylerin fiziki ve biyolojik hareketlerini kayıt altınla alan ve her bir bireye sistem içerisinde bir kimlik oluşturan bir sistemdir. Yüz tanıma sistemi, birçok alanda aktif olarak kullanılmaktadır. Yüz tanıma sistemi çağın ihtiyacı olan üst düzey güvenlik ve işlemlerin daha profesyonelce yürütülmesine yardımcı olmaktadır.

 

 

 

 Yüz Tanıma Sistemini Kimler Kullanır?

 

l Yüz tanıma sistemi; büyük firmalar tarafından personel giriş ve çıkışlarını denetlemek için kullanıla bilinmektedir.

l Yüz tanıma sistemi; Emniyet güçleri aranan şahısların veya suça karışan şahısların kimlik bilgilerini bulmak için kullanıla bilinmektedir.

l Yüz tanıma sistemi; Şirket çalışanlarının kartsız ve şifresiz bir şekilde kuruma giriş yapmalarına yardımcı olmaktadır.

l Yüz tanıma sistemi; Yabancı bireylerin kurum veya iş yeri içerisine izinsiz girmelerini engellemek için kullanıla bilinmektedir.

 

 

Yüz Tanıma Sistemi Nasıl Çalışır?

 

 

 

Yüz tanıma sistemi; bireylerin fiziki ve biyolojik bilgileri sisteme kayıt edilmektedir. Bilgiler sistemde arşivlenip bekletilmektedir. Yüz tanıma cihazının bulunduğu alana, giriş yapan bireylerin fiziki ve biyolojik özelliklerine bakılarak, giriş yapan bireyin arşivde ki kimliklerle uyuşup uyuşmadığı kontrol edilmektedir.

 

 

 

Giriş yapan bireyin, fiziki ve biyolojik özellikleri, kayıtlı kimliklerden bir tanesi ile uyuşması durumu da, sistem giriş yapan bireyi tanımakta ve bireye giriş onayı verilmektedir. Yüz tanıma sistemi bulunduğu bir alana giriş yapan birey, fiziki ve biyolojik özelliklerine bakılarak, yüz tanıma cihazının arşivinde kayıtlı kimlikler ile örtüşmemesi durumunda, bireyin girişi ret edilerek, bireye giriş onayı verilmemektedir. Giriş onay olmayan bireyler bina veya alana giriş yapamamaktadırlar.

 

 

 

Yüz Tanım Sistemi Ücretleri?

 

 

 

Yüz tanıma sistemi ile ilgili net bir fiyat bulunmamaktadır. Yüz tanıma sistem ve cihazları ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyen bireyler, internet üzerinden firmaların resmi sitelerine giriş yaparak fiyat bilgisine ulaşa bilmektedirler.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir