Halk Gazetesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Şifa Hastanesi Doktoru Fadya Malhis: “Gazze’de Yaşadıklarımızı Anlattık”

Şifa Hastanesi Doktoru Fadya Malhis: “Gazze’de Yaşadıklarımızı Anlattık”

haberci haberci -
35 0

İsrail Zulmü Altındaki Gazze’den Türkiye’ye Kaçış

Şifa Hastanesi doktoru Fadya Malhis, oğlu, gelini ve torunlarıyla Gazze’den Türkiye’ye kaçarak İsrail zulmünden kurtulmayı başardı. Malhis ailesiyle birlikte TRT Haber canlı yayınına konuk oldu ve dramatik hikayelerini paylaştı.

İsrail Zulmünün Vahşeti

Malhis, Gazze’de yaşanan İsrail zulmünü anlatırken, “7 Ekim’den sonra yapılan katliamlar, bombardıman hiçbir Vbet şey bırakmadı. Kıtlık, susuzluk, hastanelerin servisten çıkarılması… Tüm Gazze’nin hali böyle. Neredeyse 35 bin şehit, 80 bin yaralı, çoğunluğu çocuk ve kadın. Tüm katliamlar sivil halka karşı bir saldırı.” şeklinde konuştu.

Şifa Hastanesi’nin Dramı

Malhis, Şifa Hastanesi’nde yaşanan dramı da aktarırken, “Gazze’nin en büyük hastanesi Vbet giriş yok edildi, hiçbir şey bırakılmadı. Evler, arabalar gitti. Gözümü kapattım açtım her şey yok oldu. Bizimle çalışan doktor arkadaşlarımızın hepsi şehit oldu. Oğluma işkence edildi, damadım hala tutuklu, işkence altında. Ne halde bilmiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yaşanan Zorluklar

Malhis, yaşanan zorlukları da şu sözlerle dile Vbettr getirdi: “Çok zordu, hurma ve su ile yaşadık. Kış aylarında yağmur suyunu içtik. Un yok, yemek yok. İmtihanı geçmek önemli. Allah’a tevekkül ettim. Bütün Filistinliler aynı şekilde düşünüyor.”

İlgili Yazılar