Halk Gazetesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Sakarya’dan tatilcilere önemli uyarı: 20 Ağustos’a kadar dikkat!

Sakarya’dan tatilcilere önemli uyarı: 20 Ağustos’a kadar dikkat!

admin admin -
40 0

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, hava koşullarının 20 Ağustos’a kadar denize girmek için elverişli olmayacağı yönünde tahminlerin bulunduğunu açıklayarak yola çıkacak olan tatilcileri uyardı.

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Her yıl milyonlarca turisti ağırlayan Karadeniz sahillerimiz, bu yılda en çok tercih edilen tatil bölgelerinden bir tanesi olmuştur. Ancak son günlerde denize girişler, hava koşulları elverişsiz olduğu için tehlike arz etmektedir” denilern vatandaşlar uyarıldı.

Meteoroloji uzmanlarının ve Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nün tahminlerine göre hava şartlarının önümüzdeki günlerdede olumsuz seyredeceğine dikkati çekilen açıklamada, “Tatilcilerimizin mağdur olmaması ve can güvenliklerini riske atmamaları için uyarı yapıyoruz. Dalga boyunun 2 metrenin üzerinde olacağı ve RİP akıntısının yoğun olarak görüleceği 19 Ağustos tarihine kadar (perşembe, cuma, cumartesi)denize girmek tehlikelidir. Pazar günü için ise olumsuz bir tahmin henüz bulunmuyor. Yasak kararları günlük olarak kaymakamlıklar tarafından ilan edilmektedir. Lütfen uyarıları dikkate alalım” ifadeleri yer aldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir