Halk Gazetesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Fulya Kılıçlı İle Söyleşiler…

Fulya Kılıçlı İle Söyleşiler…

admin admin -
189 0

Soru  : Fulya hanım öncelikle kendinizden biraz bahseder misiniz?

  • 1965 yılında Ankara’da doğdum. İlköğretim, lise ve üniversite öğrenimimi Ankara’da tamamladım. T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından emekli oldum. Evli ve iki çocuk annesiyim.

Sağlık artı huzur eşittir “mutluluk” yaşam felsefesine inandığım için sağlıklı beslenme ile huzurlu olmayı hayatımın merkezine koyarak yaşamayı tercih ediyorum.

“Mutlu Bir Tebessüm İçin Geçmişe Yolculuk,” “Hayat’a Dair” ve “Yüreğinize Dokunabilir Miyim?” adlarında üç kitabım bulunmaktadır.

Soru  : Peki teşekkür ediyorum, yazmış olduğunuz kitaplarınızın içeriğinden bahsedebilir misiniz?

  • Sağlıklı beslenmeyi ve sağlıklı beslemeyi çok seviyorum. O nedenle eğitimini aldığım ve yeni bilgilerle dağarcığımı geliştirdiğim beslenme konusunda daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefledim. Ve bu hedefimi gerçekleştirebilmek adına kitap yazmaya karar verdim. Ama vereceğim bilgilerin okuyucularımı sıkmaması için kitabımın içerisine komik çocukluk anılarımla birlikte kısa hikayeler ilave ettim. Yani okuyucularım gülerken ve düşünürken kitabın aralarına serpiştirilmiş beslenme bilgilerinden de yararlanabileceklerdi. İlk kitabım “Mutlu Bir Tebessüm İçin Geçmişe Yolculuk” bu şekilde harmanlanmış oldu.

İkinci kitabım “Hayat’a Dair”e bir okuyucum “Küçük bir ansiklopedi gibi” yorumunu yapmıştı. Yani bu kitapta da okuyucularımın hoşuna gidecek hayata dair bilgiler mevcuttur. Ayrıca günlük tutmanın önemine vurgu yapmak adına çocuklarıma dair günlüklerden alıntılar da paylaştım. Çünkü anı yazmak, günlük tutmak olmazsa olmazlarımdandır. Aynen Andre Gide’ın dediği gibi “Anı yazmak, ölümün elinden bir şey kurtarmaktır.” Bende kendi çapımda ne kurtarırsam kar diyerek yazıyorum ve bundan sonra da yazmaya devam edeceğim inşallah.

Üçüncü kitabımda da yaşadığım tecrübelerden yola çıkarak sevgi, güven, dürüstlük, aldatma, yalan gibi herkesi derinden etkileyen konulardaki kişisel görüşlerim ile beni etkileyen hikâye ve şiirler paylaşarak okuyucularımın yüreklerine dokunmak istedim.

Soru  : Peki teşekkürler. Sosyal medyadaki yorumlardan kitaplarınızın beğenildiğini, okuyucuyla sohbet eder gibi samimi ve akıcı yazdığınızı görüyorum. Bu yorumlardan sonra yaşadığınız duyguyu tarif edebilir misiniz?

  • Tabii ki her yazar gibi bu tarz yorumlar benim de hoşuma gidiyor ve kitaplarımın beğenilmesi beni olumlu manada motive ediyor.

Soru  : Anlıyorum, peki yeni bir kitap projeniz var mı?

  • Üçüncü sorunuza cevap verirken okuyucularımın olumlu yorumlarının beni motive ettiğine vurgu yapmıştım. Haliyle bu motivasyonlar da yeni bir kitap projesinin ilk sinyallerini beynime göndermiş oluyorlar.

Soru  : Açıklamalarınız için teşekkür ederim. Son olarak sizi okuyan, takip eden okurlarımıza söylemek istediğiniz bir şey var mı?

  • Öncelikle kitaplarımı okuyan ve beni takip eden herkese teşekkür ediyorum. Kitaplarımla onların evlerine ve yüreklerine konuk olmayı temenni ederek en güzel makamın gönüllere girebilmek makamı olduğunu belirtmek istiyorum.

İlgili Yazılar