Halk Gazetesi Websitesine Hoşgeldiniz.
Atatürk posteri asıldı diye muayenehaneyi kapattılar
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Samsun mitingini gerçekleştirdiği gün, muayenehanesinin camına Atatürk posteri asan Dr. Abdurrahman Akbaş’ın muayenehanesi için kapatma kararı çıktı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, 25 Mart Salı günü Samsun’da yaptığı miting sırasında, muayenehanesinin camına Atatürk posteri asan Dr. Abdurrahman ...
Haber Tarihi : 28-03-2014  

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Samsun mitingini gerçekleştirdiği gün, muayenehanesinin camına Atatürk posteri asan Dr. Abdurrahman Akbaş’ın muayenehanesi için kapatma kararı çıktı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, 25 Mart Salı günü Samsun’da yaptığı miting sırasında, muayenehanesinin camına Atatürk posteri asan Dr. Abdurrahman Akbaş’a, polisler posteri kaldırması uyarısında bulunmuş, Dr. Akbaş ise posteri kaldırmayı kabul etmemişti. Bunun üzerine, Başbakan’ın mitingini gerçekleştireceği Cumhuriyet Meydanı’na bakan ve muayenehanenin de bulunduğu binanın önü, vinçlere asılı Recep Tayyip Erdoğan afişleriyle kapatılmıştı.

PİJAMALARLA İFADE ALIRLAR

Miting günü yaşanan bu olayların ardından ise, Samsun Valiliği ve Samsun İl Sağlık Müdürlüğü’nün camına Atatürk posteri asan Dr. Abdurrahman Akbaş muayenehanesini kapatmak için harekete geçtiği bildirildi. Dr. Akbaş, muayenehanesinin kapatılmasına yönelik tebligatın, 27 Mart Perşembe günü eline ulaştığını belirtti. Muayenehanesinin camına Atatürk posteri asmasının ardından Samsun Valiliği ve Samsun İl Sağlık Müdürlüğü’nün jet hızıyla muayenehanesini kapatmak üzere işlemlere başlamış olduğunu öğrendiğini anlatan Dr. Akbaş, şunları kaydetti: “27 Mart’ta mutlu haberi bana ulaştırdılar. Hiç şaşırmadım. Çünkü miting günü muayenehaneme gelerek, Atatürk posterini indirmemi söyleyen polisler giderken bunu yanıma bırakmayacaklarını belli etmişlerdi. Bir şeyler bekliyordum. Belki ölmek üzere olan değerli yurtsever, merhum, Prof. Dr. Türkan Saylan ve İlhan Selçuk’a yaptıkları gibi sabaha karşı, pijamalarla, Emniyette ifade alırlar. Belki şu an kalkıştıkları gibi ekmek teknemi kapatırlar. Belkide yeni bir icat yapıp başka bir yoldan bana haddimi bildirirler diye düşünmüştüm. Onlarki koskoca genelkurmay başkanının, parti başkanlarının, yazarların, kahramanların defterlerini dürmüşlerdi! Ben neydim ki…Ancak; yedi düvel ve işbirlikçileri bilsin ki ‘Bu topraklarda Mustafa Kemaller yenilmez.’ Bu toprakların Damat Feritleri, Ali Kemalleri nasıl bitmezse… Bu topraklarda Hasan Tahsinler, Tıbbiyeli Hikmetler, Nene Hatunlar, Seyit Onbaşılar ve topyekûn Mustafa Kemal’in askerleri hep bir fazla olacaktır.4 Nisan 2014 günü muayenehanemin kapatılma törenine bekliyorum.Samsun ve Türk halkına duyurumdur.”

İşte o muayenehanenin kapatılmasına dair belgeler:

 

Sabriye Aşır

Odatv.com


Haberle İlgili Ziyaretçi Yorumları
Bu haberle ilgili henüz hiç ziyaretçi yorumu yazılmamıştır. İlk yorumu yapmak için lütfen buraya tıklayınız...
  Ziyaretçi Yorumu
 
Bu Bölüme Ait Diğer Haberler