halkgazete.net'i Giriş Sayfası Yap halkgazete.net'i Sık Kullanılanlara Ekle  
SON DAKİKA :   AKP, Torba Kanunu için Meclis'i olağanüstü topluyor                 Davutoğlu'na etten koruma duvarı                 CHP'li Oran'dan " Başbakanlık sistemi" sorusu                 Diyarbakır'da F 16 savaş uçağı düştü                 TÜSİAD'dan Ankara ziyareti                  CHP'li Efeler Belediye Başkanı kazada yaralandı                 TSK'da general ve amiral sayısı 5 arttı                  Demirtaş, Kürt ordusundan söz etti                 3. dalgada o isim serbest                 AB Bakanı Bozkır“AB kapıları açsa, biz kendi kapımızı kaparız"                 
Haber Tarihi : 28-03-2014

Atatürk posteri asıldı diye muayenehaneyi kapattılar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Samsun mitingini gerçekleştirdiği gün, muayenehanesinin camına Atatürk posteri asan Dr. Abdurrahman Akbaş’ın muayenehanesi için kapatma kararı çıktı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, 25 Mart Salı günü Samsun’da yaptığı miting sırasında, muayenehanesinin camına Atatürk posteri asan Dr. Abdurrahman Akbaş’a, polisler posteri kaldırması uyarısında bulunmuş, Dr. Akbaş ise posteri kaldırmayı kabul etmemişti. Bunun üzerine, Başbakan’ın mitingini gerçekleştireceği Cumhuriyet Meydanı’na bakan ve muayenehanenin de bulunduğu binanın önü, vinçlere asılı Recep Tayyip Erdoğan afişleriyle kapatılmıştı.

PİJAMALARLA İFADE ALIRLAR

Miting günü yaşanan bu olayların ardından ise, Samsun Valiliği ve Samsun İl Sağlık Müdürlüğü’nün camına Atatürk posteri asan Dr. Abdurrahman Akbaş muayenehanesini kapatmak için harekete geçtiği bildirildi. Dr. Akbaş, muayenehanesinin kapatılmasına yönelik tebligatın, 27 Mart Perşembe günü eline ulaştığını belirtti. Muayenehanesinin camına Atatürk posteri asmasının ardından Samsun Valiliği ve Samsun İl Sağlık Müdürlüğü’nün jet hızıyla muayenehanesini kapatmak üzere işlemlere başlamış olduğunu öğrendiğini anlatan Dr. Akbaş, şunları kaydetti: “27 Mart’ta mutlu haberi bana ulaştırdılar. Hiç şaşırmadım. Çünkü miting günü muayenehaneme gelerek, Atatürk posterini indirmemi söyleyen polisler giderken bunu yanıma bırakmayacaklarını belli etmişlerdi. Bir şeyler bekliyordum. Belki ölmek üzere olan değerli yurtsever, merhum, Prof. Dr. Türkan Saylan ve İlhan Selçuk’a yaptıkları gibi sabaha karşı, pijamalarla, Emniyette ifade alırlar. Belki şu an kalkıştıkları gibi ekmek teknemi kapatırlar. Belkide yeni bir icat yapıp başka bir yoldan bana haddimi bildirirler diye düşünmüştüm. Onlarki koskoca genelkurmay başkanının, parti başkanlarının, yazarların, kahramanların defterlerini dürmüşlerdi! Ben neydim ki…Ancak; yedi düvel ve işbirlikçileri bilsin ki ‘Bu topraklarda Mustafa Kemaller yenilmez.’ Bu toprakların Damat Feritleri, Ali Kemalleri nasıl bitmezse… Bu topraklarda Hasan Tahsinler, Tıbbiyeli Hikmetler, Nene Hatunlar, Seyit Onbaşılar ve topyekûn Mustafa Kemal’in askerleri hep bir fazla olacaktır.4 Nisan 2014 günü muayenehanemin kapatılma törenine bekliyorum.Samsun ve Türk halkına duyurumdur.”

İşte o muayenehanenin kapatılmasına dair belgeler:

 

Sabriye Aşır

Odatv.com


FaceBook         Twitter
ZİYARETÇİ MESAJLARI

Bu sayfa için henüz hiç ziyaretçi mesajı girilmemiş..
ZİYARETÇİ MESAJI

Adı Soyadı :

E-Mail :

Mesaj :

19 - 5 = ?


Not : Sayın Ziyaretcimiz, yapmış olduğunuz yorumdan yasal olarak sorumlu olduğunuzu hatırlatmak isteriz. Bu yorumunuz IP adresiniz ile birlikte kaydedilecektir. Yaptığınız yorumlardan dolayı hakkınızda yasal işlem başlatılabileceğini hatırlatmak isteriz.

Arif ARI
info@halkgazetesi.net
BAŞKENT ARENASI
İkinci Akbulut vakası
İsmet SOLAK

Özüm ve Özetim İşte Bu Kadar
Oğuz OYAN
DEĞERLENDİRMELER
DİKTAYA ve KAMU MALI TALANINA HAYIR!
Günseli RUMELİOĞLU
rumelioglu5@hotmail.com
ÇEVRE
Konuşlanan Konular...//...Özgürüğe dair...
Cemil DENK
denk.cemil@gmail.com
HALKIN SESİ
BOYKOTÇU kardeşlerime,
Mehmet ATAN
atnmhmt@hotmail.com
Olaylara Bakış
CHP KİMLİK ARAYIŞINA DEVAM EDİYOR
Fatih ERTÜRK

CHP’nin iktidar sorununu bu kurultay çözer mi…!
AVUKATINIZA SORUN
mabhukukburosu@hotmail.com
CEVAPLASIN
Kararları yargı denetimi dışında dördüncü kurum
İhsan Özkes
DOĞRUSU BU
Sus pus olmuş
Oktay BİNGÖL

Gazze Tünelleri
Emre AYGEN
maygen2412@hotmail.com
HAFTADA BİR
Brüksel’den Sevgilerle…
Birgül AYMAN GÜLER
YÖN
EMPERYALİST EVRENSELCİLİK
Şükran KONUK
sukran.kk@hotmail.com

Körü Körüne İnanma
Dursun EROĞLU
dursun.eroglu@gmail.com
Perdenin Arkasından
İzzet ÇETİN

İşsizlik kanun teklifi
Ziyaretçi Sayısı :   9257604
©2010 copyright, Halk Gazete     /   Design : HMA YAZILIM ( www.hmayazilim.com ) - Powered by HMAWEB CONTROL PANEL
Not : Arşiv haberler www.hmayazilim.net serverlarında saklanmaktadır.